Rusza II edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Świadomość Procentuje”!Już po raz drugi dzieci, młodzież, ich rodzice oraz nauczyciele będą mieli okazję wziąć udział w bezpłatnym programie edukacyjnym i zdobywać nową wiedzę oraz wsparcie w zakresie zdrowia fizycznego i mentalnego.

/

Właśnie ruszyły zapisy do II edycji ogólnopolskiego programu Świadomość Procentuje. Program jest organizowany przez Fundację World Healthy Living Foudantion, a jego celem jest dotarcie do wielu pokoleń (dzieci, młodzież, dorośli) oraz edukowanie w tematykach zdrowotnych w sposób kompleksowy. Organizowany cykl spotkań w I edycji zgromadził blisko 100 000 uczestników i mamy nadzieję, że II edycja również będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Kiedy przygotowywaliśmy I edycję długo zastanawialiśmy się, co możemy ze swojej strony zrobić,  aby wesprzeć rozwój młodego pokolenia. Nie przypadkowo tematyka spotkań oscylowała wokół takich zagadnień, jak poczucie własnej wartości, uwalniania własnego potencjału, czy troski o siebie i swój organizm. Co istotne program obejmował nie tylko rozwój dzieci i młodzieży, równolegle taką możliwość otrzymali rodzice i nauczyciele. Rezultaty takiego kompleksowego podejścia sprawiły, że pojawiło się większe zrozumienie, akceptacja, otwartość, docenienie, a także poprawiła się komunikacja na linii nauczyciel, rodzic - uczeń, co przełożyło się nie tylko na lepsze wyniki w nauce, ale przede wszystkim na poprawę relacji z samym sobą i otoczeniem- P
aulina Janusz, Dyrektor Fundacji World Healthy Living Foundation.

Realizacja projektu odbędzie się w pełni online poprzez regularne spotkania z ekspertami (dla każdej grupy odbiorców inne tematy i spotkania). Program będzie trwał trzy miesiące, a każdy z nich skupiony będzie na jednym obszarze działania - tak, aby wprowadzić wiedzę w sposób stopniowy i systematyczny. Poruszone zostaną między innymi takie tematy jak zdrowe odżywianie, samorozwój, czy budowa samoakceptacji wśród dzieci i młodzieży.

Od początku zależało nam nad wdrożeniem modelu, który sprawi, że uczestnicy otrzymają  niezbędną wiedzę i narzędzia, które pozwolą im zbudować SIEBIE jako szczęśliwe, silne, niezależne jednostki, doceniające siebie i innych, oraz że właśnie tym podzielą się ze swoim otoczeniem. Wierzę, że ten program ma realny wpływ na życie uczestników i  wartości takie jak docenienie, budowanie  wiary w siebie powinny być nieodłącznym elementem codzienności
- Paulina Janusz, Dyrektor Fundacji World Healthy Living Foundation

W tej edycji naszymi Ekspertami będą Michał Zawadka - ekspert rozwoju mentalnego młodych ludzi i rodzin, Agnieszka Derleta - edukator, trener, mentor i nauczyciel nowej ery, Anna Wróbel - dyplomowany psychodietetyk i trener rozwoju osobistego oraz gość zagraniczny Andre Stern - muzyk, dziennikarz, autor książek i światowej sławy mówca.  Ponadto, oprócz wiedzy przekazanej przez ekspertów, uczestnicy będą mieli szansę zainspirować się sylwetkami i historiami osób znanych i lubianych. Kto to będzie, pozostaje jeszcze niespodzianką - jednak już możemy zagwarantować, że ta edycja przerośnie oczekiwania niejednego uczestnika.
Szczegółowe informacje dotyczące programu oraz jak do niego dołączyć znajdują się TUTAJ.
Program Świadomość Procentuje realizowany jest ze środków uzbieranych w ramach 1% podatku.